Cep telefonunuzdan canlı bahis yapın.. detaylar icin TIKLAYIN

FIFA'nın Futbola Faydası Nedir? FIFA Ne İş Yapar?

Tüm dünyada gündelik hayatın en büyük parçalarından biri haline gelen futbol  aynı zamanda çok da genis bir endüstiriye sahip. Her konuda oldugu gibi bu sporunda en  önemli tarafi egitim ve teknik destek. Gelisen futbol endüstrisi artık daha egitimli ve teknik yönden daha donanımlı sporcular istiyor.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği, FIFA butun uye ulkelerde ayak topunun gelisimi için bu iki önemli baslik altında her yil bir cok projeyi destekliyor, binlerce genc futbolcuya maddi destek saglıyor ve futboun sevilmesi icin farklı fikirleri ödüllendiriyor.

FIFA 2016 yılında GOL POGRAMI kapsaminda 740 farkli projeyi destekliyor. Bunlarin icinde yeni cim sahalar, akademiler, okullar gibi yerler var.


FIFA Projeleri


TEKNIK AKTIVITELER kapsaminda 4650 projeyi sahiplenmiş durumda. Bunlar arasinda hakem yetistirme, bayan futbolunun gelisimi ve egitim seminerleri gibi aktiviteler bulunuyor.

MADDI DESTEK: bu kapsamda ise yaklaşik 13 bin genç futbolcuya bir cok farkli bicimlerde maddi destek saglaniyor. Yani bir bakima sponsor oluyor.

Ozellikle ekonomik anlamda oldukça geri kalmis ülkelerde bu tur calismalar onbinlerce yetenegin ortaya cikmasina, futbolun her konuda daha da geliserek ilerlemesini saglamaktadir. Avrupa'da da ozellikle ar-ge'ye onem veren FIFA'nin gelirlerini nasil harcadigi konusu her yönetim toplantisinda tartisilsa da faydali isleri gerçekten iyi yapiyorlar. Fakat yine de özellikle egitim konusunda ne kadar is yapilsa da en cok eksiklik bu konuda hissediliyor.

FIFA'nin hangi ülkede ne kadar destek verdigini burada gorebilirsiniz: http://www.fifa.com/development/facts-and-figures/index.html

Bunlara da Bak

FUTBOL BURADA