Cep telefonunuzdan canlı bahis yapın.. detaylar icin TIKLAYIN

Pele'den Maradona'ya Taş - Pele mi iyi Maradona mı

Futbolun efsane ismi Pele, kendisiyle birlikte gelmiş geçmiş en iyi futbolculardan biri olarak gösterilen Maradona’yı kötü örnek olmakla suçladı.

Spor sitesi Lance’a göre, Brezilyalı eski futbolcu Pele, Sao Paulo’da bir eğitim ve spor programının tanıtımı için yapılan basın toplantısında, Arjantinli eski futbolcu Diego Armando Maradona’yı kastederek, “O gençler için gerçekten iyi bir örnek değil.”
‘Allah kabiliyet vermiş...’
“Allah ona futbol oynamayı bilmek gibi bir kabiliyet bağışlamış. Bu yüzden hep şanslı oldu” dedi. Pele, Maradona’nın “Hayatta birçok kez yoldan çıkmış olmasına rağmen hâlâ ona iş verecek birilerinin bulunduğunu” da söyledi. Brezilyalı futbol efsanesi, kendisinden 20 yaş küçük olan Maradona’nın hem uyuşturucu sorununa hem de Arjantin milli takımının 2010 Dünya Kupası’nda Almanya’ya 4-0 yenilerek elenmesine atıfta bulunarak, “İnsanlarda biraz bilinç olsa kimse onu işe almaz. Değişmezse artık hiç iş bulamayacak. Büyük bir futbolcuydu ama o bir örnek değil” diye konuştu. Maradona’nın, Pele’nin bu ağır sözlerini karşılıksız bırakmaması bekleniyor. Pele, daha önce de Arjantinli için ağır ifadeler kullanmış, Maradona ise “Kimin umurunda. O artık bir müzeye ait” karşılığını vermişti.  Kaynak: Hurriyetim.com.tr

Bunlara da Bak

SON YAZILAR

FUTBOL BURADA